Aktualności

Artur Barciś - spotkanie autorskie


Artur Barciś -  gość spotkania autorskiego w naszej książnicy. Aktor filmowy, telewizyjny, teatralny, scenarzysta i reżyser. Znany z roli Arkadiusza Czarepacha w serialu "Ranczo" czy Tadeusza Norka w serialu "Miodowe lata".

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie oby nie ostatnie.

To się musi powieść


Tegoroczna Ogólnopolska Noc Bibliotek 2022 odbyła się pod hasłem "To się musi powieść".
Ci odważniejsi zmierzyli się z bibliotecznym Escape roomem (pokojem zagadek, labiryntów, szyfrów). Każda grupa wykazała się inteligencją, wiedzą a czasem sprytem i każda grupa poradziła sobie świetnie GRATULUJEMY

GRYdułtowy przygotowała wieczór z planszówkami oraz zaprosiła do turnieju gier. Wyłonionym zwycięzcom GRATULUJEMY!!
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę, rywalizację i emocjonujący wieczór.

Ballady i romanse - Narodowe Czytanie 2022


"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza lekturą XI odsłony Narodowego Czytania. Dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu!
Słowa w różnych odcieniach


"Słowa w różnych odcieniach" - taki tytuł nosi najnowszy tomik wierszy Ewa Wierzbinska Kloska rydułtowska poetka doświadczona przez życie, ale nie tracąca nadziei, zawsze uśmiechnięta i pełna pogody ducha zaprosiła nas na swój wieczorek poetycki połączony z promocją najnowszego tomiku.

Powiatowy Festiwal Kultury 2022


27 czerwca 2022 mieliśmy przyjemność gościć na Powiatowym Festiwalu Kultury w Wodzisławiu Śląskim. Przygotowaliśmy dla dzieci moc animacji.
Moje Kilimandżaro - spotkanie z Karoliną Fojcik - Pustelnik


Gościem rydułtowskiej biblioteki była Karolina Fojcik - Pustelnik. Karolina opowiedziała o swojej wyprawie na Kilimandżaro i pokazała piękne zdjęcia z wyprawy. Być może dzisiejsze spotkanie zainspiruje kogoś na czas zbliżających się wakacji.
 Dziękujemy Karolino i oby do następnego spotkania! 
Fenek


Mimo kapryśnej pogody udało nam się zorganizować biblioteczny festyn z Fenkiem! Ten przesympatyczny lisek wraz z przyjacielem Maksem i Sznupkiem zainaugurowali ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w realizację festynu: Komisariat Policji w Rydułtowach, Wodne Pogotowie Ratunkowe i Damian Bednarek, Księgarnia SOWA i Darek Biel.
Facebook